Banners

Ruszyły staże w Rimini

16 lutego 2019 roku uczniowie Zespołu Szkół nr 1 rozpoczęli podróż do Włoch, do Rimini, gdzie odbywać będą przez cztery tygodnie praktyki zawodowe w ramach projektu Staże w Rimini kluczem do sukcesu uczniów Zespołu Szkół nr 1 w Liskowie, który jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza, Edukacja, Rozwój w ramach projektu Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego. 

     Po ponad dwudziestogodzinnej podróży, zmęczeni, ale w doskonałych humorach, pojawiliśmy się w Rimini, które przywitało nas piękną, słoneczną pogodą. Już następnego dnia w biurze naszego partnera Sistema Turismo odbyło się spotkanie powitalne, podczas którego otrzymaliśmy wszystkie niezbędne dokumenty (mapy, rozkłady jazdy autobusów, bilet okresowy umożliwiający swobodne poruszanie się po mieście środkami komunikacji miejskiej itp.). Po jego zakończeniu rozpoczęły się zajęcia z języka włoskiego. W programie przewidziano również spacer po mieście w celu oswojenia Rimini, które przez najbliższy miesiąc będzie domem dla naszych uczniów. Jeszcze tego samego dnia każdy z uczestników wyjazdu udał się do firmy, w której odbywać będzie staż.

nasz facebook