Banners

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2019

W piątek 11 października 2019 roku w Zespole Szkół nr 1 w Liskowie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz 19. Dnia Papieskiego.  Wzięli w niej udział dyrekcja, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi oraz uczniowie naszej szkoły a także zaproszeni goście: Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Kaliskiego Artur Szymczak, Kierowniczka Biura Oświaty, Sportu i Kultury Powiatu Kaliskiego Jolanta Golicka, Radna Powiatu Kaliskiego Alicja Skrzybalska oraz Radna Powiatu Kaliskiego Dorota Karpieko.

     Zebranych powitał Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 Piotr Pasik. Złożył wszystkim pedagogom oraz pracownikom administracji i obsługi życzenia z okazji ich święta, a następnie wręczył nagrody nauczycielom wyróżniającym się w pracy w roku szkolnym 2018/19. Należeli do nich: pani Anna Kamińska-Kraus, pani Magdalena Kliber, pani Anna Kowalska, pan Maciej Marciniak, pani Monika Mularczyk, pani Kinga Poniatowska-Frankiewicz, pani Monika Smaga, pani Aneta Świątkiewicz, pan Michał Świderski, pan Mieczysław Trawkowski, pani Ewelina Tydalska, pani Jolanta Zborowska. Następnie głos zabrali pani Alicja Skrzybalska oraz pan Artur Szymczak. Oboje złożyli wyrazy uznania dla trudu nauczycieli, jakiego podejmują się oni w codziennej pracy i zapewnili o wsparciu szkoły oraz jej pracowników przez radnych Powiatu Kaliskiego.

      Następnie głos zabrali uczniowie, którzy przedstawili zabawny program artystyczny adresowany do poszczególnych ,,belfrów", a opiewający zalety ich profesji oraz walory ich charakterów. Nadmienić również należy, że otrzymaliśmy z okazji święta życzenia od Wicemarszałka Województwa Wielkopolskiego Krzysztofa Grabowskiego, Starosty Powiatu Kaliskiego Krzysztofa Nosala oraz Wicestarosty Kaliskiego Zbigniewa Słodowego. Dzień wcześniej, podczas obchodów Powiatowo-Gminnego Dnia Edukacji Narodowej w Liskowie Starosta Kaliski Krzysztof Nosal uhonorował nagrodami Dyrektora Zespołu Szkół nr 1 w Liskowie Piotra Pasika, Wicedyrektorkę Zespołu Szkół nr 1 Beatę Frontczak-Skrzypińską oraz Kierowniczkę Szkolenia Praktycznego w naszej szkole Annę Piwońską. 

     Uroczystość Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole zakończył wspólny posiłek przygotowany jak zwykle przez uczennice i uczniów klas gastronomicznych pod kierunkiem pań Kingi Poniatowskiej-Frankiewicz oraz Anny Piwońskiej.

2019pazdziernik11den ...

nasz facebook