Banners

MISTRZOSTWA ZESPOŁU SZKÓŁ NR 1 W TENISIE STOŁOWYM 2019

W dniu 7 października  2019 w naszej szkole odbyły się Szkolne Zawody w Tenisie Stołowym mające na celu wyłonienie najlepszej tenisistki i tenisisty spośród naszych uczniów. Do rywalizacji wśród dziewcząt zgłosiły się tylko 3 kandydatki. Po zaciętym meczu zwyciężczynią a zarazem Mistrzynią Szkoły w Tenisie Stołowym została  Angelika Tomaska  z klasy IV a,  drugie miejsce zajęła Kinga Florczak  z klasy IV a, a na trzecim  miejscu uplasowała się Anna Gryczyńska również z klasy IV a. Dużo ciekawiej było natomiast w kategorii chłopców. Tutaj do rozgrywek przystąpiło aż 32 zawodników. Z racji wielu chętnych zastosowano  „brazylijski” system rozgrywek.   

      Po kilkunastu meczach  rozegranych w sportowej atmosferze doszliśmy do wielkiego finału, który poprzedzony został meczem pocieszenia, czyli walką o trzecie miejsce w turnieju. Spotkali się w nim Bartłomiej Rutkowski  z klasy IV b oraz Tomasz Ordon z klasy I a. Zwycięsko z tego pojedynku wyszedł Bartłomiej Rutkowski, który pokonał kolegę  zaledwie 3 :1. Wreszcie w finale spotkali się Jakub Tomczak z  klasy IV b oraz Szymon Gawron z klasy IV c. Po bardzo emocjonującym meczu zwyciężył Jakub pokonując kolegę 3:2.Podsumowując, w całym turnieju rozegrano w obu kategoriach aż 68 meczów. Osoby, które zajęły czołowe miejsca, będą reprezentowały naszą szkołę na szczeblu powiatowym. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i życzymy dalszych sukcesów sportowych.Turniej zorganizował i przeprowadził nauczyciel wychowania fizycznego pan Konrad Poroś.

                                                                                                                                           

nasz facebook