Banners

101. ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

8 listopada 2019 roku nasza szkoła drugi raz wzięła udział w ogólnopolskim śpiewaniu hymnu z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Przedsięwzięcie to, to kontynuacja ubiegłorocznej inicjatywy ,,Rekord dla Niepodległej", w której uczestniczyli uczniowie i nauczyciele z blisko 24 tysięcy placówek w kraju i za granicą.  Szkoły, przedszkola, placówki oświatowe oraz szkoły polonijne zostały zaproszone do akcji odśpiewania czterozwrotkowego hymnu przez Ministra Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży.

       Wspólne głośne i radosne odśpiewanie hymnu było częścią apelu, podczas którego uczestnicy mogli wysłuchać wierszy i pieśni patriotycznych oraz historii walk naszych przodków o niepodległość, historii uwieńczonej sukcesem po 123 latach zaborów. Uczniowie mieli również okazję przypomnieć sobie zasady zachowania się w czasie wykonywania lub odtwarzania Mazurka Dąbrowskiego. Uroczystość przygotowali: pani Monika Kaźmierczak-Adamiak, pani Monika Mularczyk, pan Konrad Poroś oraz uczennice i uczniowie klas: IIa, IIb i IIIa.

2019listopad8niepodle...

nasz facebook