Banners

DZIEŃ PATRONA 2020

W bieżącym roku kalendarzowym przypada 150 rocznica urodzin ks. Wacława Blizińskiego, a także 120 rocznica jego przybycia  do Liskowa.

     9 stycznia 2020 r. w Zespole Szkół nr 1 W Liskowie obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły - ks. Wacława Blizińskiego. O godz. 11.30 w sali gimnastycznej odbyła się akademia ku jego czci. Był to pokłon złożony Patronowi. Uczniowie przybliżyli sylwetkę ks. Blizińskiego, korzystając z literatury oraz twórczości absolwentki naszej szkoły - Katarzyny Ostojskiej. Na zakończenie akademii Dyrektor Szkoły pan Piotr Pasik wręczył nagrody oraz dyplomy laureatom Szkolnego Konkursu Wiedzy o Patronie  oraz Szkolnego Konkursu Ortograficznego.

     Uroczystość przygotowali: pani Agnieszka Choja i pan Marek Buchnajzer z uczniami: Tobiaszem Sobczykiem, Piotrem Skoniecznym, Adamem Adamiakiem, Kacprem Bartosiakiem (kl. IIb), Kamilą Wróbel i Julią Szafirowicz (kl. IIIa) oraz Pauliną Świtalską ( kl. II a). Przy obsłudze sprzętu nagłaśniającego debiutował Dawid Sochacki z kl. II c.

nasz facebook