Banners

KONKURS MATEMATYCZNY ,,MATEMATYKA KRÓLOWĄ NAUK" POD PATRONATEM STAROSTY KALISKIEGO KRZYSZTOFA NOSALA - DRUGA EDYCJA

 

3 marca 2020 roku odbył się Konkurs Matematyczny dla uczniów VIII klasy Szkoły Podstawowej   ,,Matematyka Królową Nauk” pod patronatem Starosty Kaliskiego  Krzysztofa Nosala. Celem konkursu było: rozwijanie potencjału intelektualnego uczniów, pobudzanie twórczego myślenia, wspomaganie zdolności stosowania zdobytej wiedzy w praktycznym działaniu, rozwijanie  umiejętności matematycznych w tym logicznego i twórczego myślenia. Przez 60 minut 20 uczestników z 7 szkół zmagało się z 10 zadaniami. Do konkursu zgłosiły się następujące szkoły: Szkoła Podstawowa im. J. Kusocińskiego w Opatówku, Szkoła Podstawowa w Zakrzynie, Szkoła Podstawowa im. Andrzeja Mielęckiego w Koźminku, Szkoła Podstawowa im. Józefa Wybickiego w Liskowie, Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Moskurni, Szkoła Podstawowa im. Adama Chodyńskiego w Cekowie-Kolonii, Szkoła Podstawowa w Rajsku. Nad przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie: pani Anna Kamińska-Kraus, pan Michał Świderski. W czasie gdy sprawdzano prace konkursowe, uczestnicy udali się na poczęstunek przygotowany przez uczniów i nauczycielki naszej szkoły. Następnie wraz z panem Maciejem Marciniakiem uczestniczyli w zajęciach, których tematem  było zastosowanie matematyki i fizyki w życiu codziennym.

        Ostatnim etapem  konkursu było wręczenie przez  pana Piotra Pasika Dyrektora Zespołu Szkół nr 1 w Liskowie nagród rzeczowych i dyplomów dla uczniów oraz podziękowań dla nauczycieli. Pan dyrektor podziękował uczniom za przybycie i za zmierzenie się  z zadaniami konkursowymi.  Pogratulował zwycięzcom i życzył dalszych sukcesów.

        Po emocjonującej dogrywce Laureatami Konkursu Matematycznego dla uczniów VIII klasy Szkoły Podstawowej ,, Matematyka Królową Nauk’ ’pod patronatem Starosty Kaliskiego  Krzysztofa Nosala zostali:

I miejsce - Aleksandra Żak ze Szkoły Podstawowej im. Andrzeja Mielęckiego w Koźminku

II miejsce - Michał Brodziak ze Szkoły Podstawowej im. J. Kusocińskiego w Opatówku

III miejsce - Alicja Leń  ze Szkoły Podstawowej im. J. Kusocińskiego w Opatówku

       Zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Mamy nadzieję, że uczestnicy konkursu z pasją będą  rozwijać swoje matematyczne umiejętności i stosować je w wielu dziedzinach życia. Tego życzą organizatorzy konkursu: Anna Kamińska-Kraus i Michał Świderski.

       Organizatorzy kierują słowa podziękowania do tych osób (nauczycieli i uczniów), które pomogły w przygotowaniu oprawy konkursu.

 

2020marzec3matematyka...

 

Tekst: Anna Kamińska-Kraus

Foto: Anna Kamińska-Kraus, Maciej Marciniak

nasz facebook