Banners

KURS BARMAŃSKI JUNIOR

2020czerwiec24barman ...
W dniach od 17 do 19 czerwca 20 uczniów klas 2., 3. i 4. Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych z ZS nr 1 w Liskowie  brało udział w zorganizowanym w ramach projektu „Poprawa jakości kształcenia w Zespole Szkół nr 1 w Liskowie” KURSIE BARMAŃSKIM JUNIOR.  
     Uczniowie opanowali zasady pracy barmana - postawę, cechy, predyspozycje do wykonywania zawodu. W części teoretycznej młodzież  poznała rodzaje miksologii, rodzaje sprzętu barmańskiego, typy szkła, podstawowe koktajle (zawierające alkohol) i moktajle (bezalkoholowe),  rodzaje alkoholi, syropów do koktajli oraz sposoby ich dekorowania przy użyciu owoców egzotycznych, ziół i przypraw. W części praktycznej uczniowie samodzielnie przygotowywali moktajle zgodnie z recepturami barmańskimi oraz ich dekoracje. 
Kurs prowadziła pani Kinga Poniatowska.

nasz facebook