Banners

Aktualności

101. ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

8 listopada 2019 roku nasza szkoła drugi raz wzięła udział w ogólnopolskim śpiewaniu hymnu z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Przedsięwzięcie to, to kontynuacja ubiegłorocznej inicjatywy ,,Rekord dla Niepodległej", w której uczestniczyli uczniowie i nauczyciele z blisko 24 tysięcy placówek w kraju i za granicą.  Szkoły, przedszkola, placówki oświatowe oraz szkoły polonijne zostały zaproszone do akcji odśpiewania czterozwrotkowego hymnu przez Ministra Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży.

       Wspólne głośne i radosne odśpiewanie hymnu było częścią apelu, podczas którego uczestnicy mogli wysłuchać wierszy i pieśni patriotycznych oraz historii walk naszych przodków o niepodległość, historii uwieńczonej sukcesem po 123 latach zaborów. Uczniowie mieli również okazję przypomnieć sobie zasady zachowania się w czasie wykonywania lub odtwarzania Mazurka Dąbrowskiego. Uroczystość przygotowali: pani Monika Kaźmierczak-Adamiak, pani Monika Mularczyk, pan Konrad Poroś oraz uczennice i uczniowie klas: IIa, IIb i IIIa.

2019listopad8niepodle...

VII Powiatowy Konkurs Ekologiczny

 25 października 2019 r. w Zespole Szkół nr 1 w Liskowie odbył się VII Powiatowy  Festiwal Piosenki Ekologicznej pod patronatem Starosty Kaliskiego Krzysztofa Nosala. Celem konkursu jest pogłębianie wiedzy ekologicznej oraz wspieranie uzdolnionych wokalnie uczniów i umożliwienie prezentacji ich umiejętności i dorobku artystycznego. W konkursie pod uwagę brano poprawność wykonywanych utworów, stopień trudności,  interpretację i aranżację, ogólny wyraz artystyczny, dobór repertuaru adekwatny do tematyki konkursu, zdolności wokalne.

       Do konkursu przystąpiło trzydzieścioro uczniów  (indywidualnie) oraz siedem zespołów z Powiatu Kaliskiego. 

Uczestnicy zajęli następujące miejsca:

 Kategoria I.  Klasy 0-IV

Miejsce I - Gabriela Księżak, SP Koźminek

Miejsce II - Łucja Górka, SP Kowale Pańskie Kolonia

Miejsce III  - Wiktoria Janiak, SP  Rajsko
Wyróżnienie - Weronika Krawczyk, SP Kowale Pańskie Kolonia

Kategoria II. Klasy V – VIII

Miejsce I - Amelia Majdacka, SP w Strzałkowie

Miejsce II - Julia Kaczmarek, SP w Ciepielewie

Miejsce III - Wiktor Wyborny, SP Wola Droszewska

Wyróżnienie - Norbert Medycki, SP Kowale Pańskie Kolonia

 Kategoria III.  Zespoły :

Miejsce I  - Zespół „Ekoludki", SP w Koźminku

Miejsce II - Chór ze Szkoły Podstawowej w Zakrzynie

Miejsce III - Zespół Wokalny, SP w Godzieszach Wielkich

 Wyróżnienie - Zespół SP w Ciepielewie

2019pazdziernik25ekol...

JESIENNY BAR SAŁATKOWY

 Racjonalne żywienie jest jednym z istotnych czynników determinujących stan zdrowia społeczeństwa, jego pomyślność i aktywność zawodową. Mając na uwadze to ważne stwierdzenie  22 października bieżącego roku w Zespole Szkół nr 1 w Liskowie odbyła się promocja zdrowego żywienia połączona z degustacją   sałatek przygotowanych na bazie świeżych warzyw.  Celem tego wydarzenia było rozwijanie zainteresowań uczniów i nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych problematyką żywienia, upowszechnianie wzorców racjonalnego żywienia i promocja zdrowia.

     Sałatki przygotowali uczniowie klasy I Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych pod opieką pani Kingi Poniatowskiej-Frankiewicz.

2019pazdziernik22sala...

nasz facebook