SZTUKA AUTOPREZENTACJI

W dniach 24-27 czerwca bieżącego roku grupa nauczycieli z Zespołu Szkół nr 1 w Liskowie brała udział w kursie autoprezentacji, czyli uczyła się jak przygotować uczniów do wystąpień publicznych.

W trakcie kursu nauczyciele dowiedzieli się,  jak przygotować się do wystąpień, jak przemawiać, aby inni chcieli ich słuchać, a także jak właściwie się ubrać oraz zachować podczas autoprezentacji. Zapoznali się również ze sposobami  pokonywania tremy, która często towarzyszy osobom występującym przed dużą grupą ludzi, oraz z katalogiem błędów popełnianych podczas wystąpień  publicznych. Nauczyciele mieli także możliwość zapoznania się z pracą operatora kamery w ramach ćwiczeń udzielenia  wywiadów dotyczących pracy zdalnej w czasie epidemii.

Kurs prowadzony był przez redaktorów Radia Centrum w Kaliszu: Małgorzatę Meszczyńską i Pawła Figla.

Drodzy Uczniowie i  Rodzice, Nauczyciele i Wychowawcy,

Dzisiaj  kończy się rok szkolny 2019/2020. Był to czas wytężonej pracy i  wysiłku.
Sukcesy i radości są zasługą zarówno Was, Drodzy Uczniowie, jak i  Waszych Nauczycieli, którzy przekazują Wam swoją wiedzę, pasję i ciekawość świata. Wkładają w to wiele wysiłku i trudu wychowawczego. Uczą wartości, zasad moralnych i wszystkiego, co potrzebne jest w dorosłym życiu. Teraz wszyscy odczuwamy radość i satysfakcję z osiągnięć minionych dziesięciu miesięcy.
Dzisiaj rozpoczynają się wakacje. Wykorzystajcie ten czas jak najlepiej, odpocznijcie od trudów nauki i nabierzcie sił do podejmowania kolejnych wyzwań. Bądźcie radośni            i swobodni, ale jednocześnie rozważni, przewidujący i ostrożni.
Z okazji zakończenia roku szkolnego życzymy Nauczycielom, Wychowawcom, całemu Gronu Pedagogicznemu i wszystkim Pracownikom szkoły wszelkiej pomyślności, wielu sukcesów oraz satysfakcji z wykonywanej pracy. Życzymy słonecznych i bezpiecznych wakacji, które zapewne dostarczą różnorodnych doświadczeń i niezapomnianych wspomnień. Oby te dni pozwoliły na nabranie sił i zapału do mierzenia się od września z nowymi wyzwaniami.

Krzysztof Grabowski - Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego
Krzysztof Nosal - Starosta Kaliski
Zbigniew Słodowy - Wicestarosta Kaliski
Piotr Pasik - Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Liskowie

KURS BARMAŃSKI JUNIOR

2020czerwiec24barman ...
W dniach od 17 do 19 czerwca 20 uczniów klas 2., 3. i 4. Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych z ZS nr 1 w Liskowie  brało udział w zorganizowanym w ramach projektu „Poprawa jakości kształcenia w Zespole Szkół nr 1 w Liskowie” KURSIE BARMAŃSKIM JUNIOR.
     Uczniowie opanowali zasady pracy barmana - postawę, cechy, predyspozycje do wykonywania zawodu. W części teoretycznej młodzież  poznała rodzaje miksologii, rodzaje sprzętu barmańskiego, typy szkła, podstawowe koktajle (zawierające alkohol) i moktajle (bezalkoholowe),  rodzaje alkoholi, syropów do koktajli oraz sposoby ich dekorowania przy użyciu owoców egzotycznych, ziół i przypraw. W części praktycznej uczniowie samodzielnie przygotowywali moktajle zgodnie z recepturami barmańskimi oraz ich dekoracje.
Kurs prowadziła pani Kinga Poniatowska.