Debiut w Konkursie Historycznym Patria Nostra

Debiut w Konkursie Historycznym Patria Nostra
  • 12 paź 2023
12 października 2023 roku uczniowie klasy II a Zespołu Szkół nr 1: Paulina Wojtczak, Paweł Marczak oraz Mikołaj Wosiek wzięli udział w VIII Gali Finałowej Filmowego Konkursu Patria Nostra. Uroczystość objęta patronatem m.in.: Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministra Edukacji i Nauki, szesnastu kuratoriów, Ministra Spraw Zagranicznych. Patronat medialny objęły oddziały regionalne TVP3: Warszawa, Kraków, Poznań, Gdańsk oraz TVP Polonia, TVP Historia, Polskie Radio, Gazeta Polska. Uroczystość odbyła się w teatrze Apollo w Poznaniu. Wydarzenie miało podniosły charakter. Było też okazją do poznania i wymiany doświadczeń z innym zespołami konkursowymi.
Nasi uczniowie, w ramach realizowanego zadania konkursowego, nagrali film odtwarzający jedno z przygotowanych przez Fundację Patria Nostra wydarzenie historyczne. Był to „Dziennik Teresy Konarskiej” z 1 maja 1980 roku. Ambitne zadanie pozwoliło uczestnikom sprawdzić się jako aktorzy, statyści, czy operatorzy i montażyści filmowi. Pomysł na przedstawienie wydarzenia został bardzo wysoko oceniony.
Koordynatorką oraz opiekunką zespołu konkursowego była pani Monika Kaźmierczak-Adamiak.

Zdjęcia dodatkowe

Copyright 2023 Zespół Szkół nr 1 w Liskowie

Skip to content