godloo.jpg
projekt1a.jpg

Konkurs Matematyczny ,, Matematyka Królową Nauk” pod patronatem Starosty Kaliskiego Pana Krzysztofa Nosala

     14 marca 2023 roku po raz czwarty w Zespole Szkół nr 1 w Liskowie odbył się Konkurs Matematyczny dla uczniów VIII klasy Szkoły Podstawowej  ,, Matematyka Królową Nauk” pod patronatem Starosty Kaliskiego Pana Krzysztofa Nosala. Konkurs odbywał się w Międzynarodowym Dniu Liczby Pi. Przez 60 minut, 24 uczestników z 8 szkół zmagało się z 15 zadaniami. Do konkursu zgłosiły się następujące szkoły: Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Opatówku, Szkoła Podstawowa w Zakrzynie, Szkoła Podstawowa im. Andrzeja Mielęckiego w Koźminku, Szkoła Podstawowa im. Józefa Wybickiego w Liskowie, Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Moskurni, Szkoła Podstawowa w Rajsku, Szkoła Podstawowa w Strzałkowie, Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w Nowym Nakwasinie. Nad przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie: pani Anna Kamińska-Kraus, pan Michał Świderski. W czasie gdy sprawdzano prace konkursowe, uczestnicy udali się na poczęstunek przygotowany przez uczniów Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych i nauczycielki przedmiotów zawodowych gastronomicznych p. Annę Piwońską i p. Kingę Poniatowską oraz na zajęcia prowadzone przez pana Macieja Marciniaka, których tematem  był Stanisław Wyspiański
i jego dzieła oraz sztuka tworzenia witraży. W czasie zajęć wykonano witraż, który stanowił dodatkową nagrodę za zajęcie 1 miejsca w konkursie.

     Wręczenie podziękowań, nagród i dyplomów odbyło się z rąk Starosty Kaliskiego Pana Krzysztofa Nosala oraz Pani Dyrektor Angeliki Dryjańskiej.

      Laureatami Konkurs Matematycznego dla uczniów VIII klasy Szkoły Podstawowej
,, Matematyka Królową Nauk’’ pod patronatem Starosty Kaliskiego Pana Krzysztofa Nosala zostali:

I miejsce Wojciech Haładyn SP Koźminek

II miejsce Marta Kasprzak SP Opatówek

III miejsce Weronika Kowalska SP Moskurnia

     Gratulujemy laureatom a wszystkim uczestnikom konkursu życzymy podejmowania kolejnych wyzwań, szukania nowych rozwiązań oraz rozwijania kompetencji matematycznych.

Organizatorami konkursu byli: Anna Kamińska-Kraus i Michał Świderski.

Zobacz galerię zdjęć