godloo.jpg
projekt1a.jpg

WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO

30 kwietnia poznaliśmy wyniki Szkolnego Konkursu Języka Angielskiego, przeprowadzonego w Zespole Szkół nr 1 w Liskowie w formie zdalnej. Pierwsze miejsce zajął Marcin Kidoń, uczeń klasy 3b TB. Drugie miejsce zajął Adam Błaszczyk z klasy 4a TŻ, a na trzecim miejscu uplasowała się Magdalena Szczapińska, uczennica klasy 2a TŻ

Do rywalizacji, która miała miejsce 27 kwietnia, przystąpiło łącznie 18 uczniów. Musieli oni wykazać się umiejętnością czytania i słuchania ze zrozumieniem oraz wiedzą z zakresu leksyki i gramatyki. Organizatorkami Konkursu były: p. Ewelina Tydalska, p. Anna Kowalska oraz p. Ewelina Walczak – nauczycielki języka angielskiego w Zespole Szkół nr 1 w Liskowie.

Laureatom Konkursu serdecznie gratulujemy!!!

„Ciepły koc w zimową noc”

10 marca 2021 roku przedstawicielka wolontariuszy – Klaudia Mruk, uczennica klasy 3a Zespołu Szkół nr 1 w Liskowie oraz opiekun akcji pani Ewelina Tydalska  - udały się z wizytą do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Kaliszu, aby przekazać dary zebrane w ramach akcji ,,Ciepły koc w zimową noc". Z delegacją spotkał się pan Marcin Kozłowski, zastępca kierownika biura Schroniska i to na jego ręce przekazane zostały dary.

Wszystkie osoby chcące wesprzeć podopiecznych schroniska  mogły składać podarunki w specjalnie przygotowanym miejscu na terenie placówki. Po raz kolejny społeczność naszej szkoły spisała się na medal! Udało się zebrać pokaźną ilość różnego rodzaju karmy oraz innych smakołyków, zarówno dla kotów, jak i psów, żwirek dla kotów, legowiska. Nie zabrakło również kołder, koców oraz ręczników.

Wszystkim zaangażowanym w akcję serdecznie dziękujemy!

Bon o wartości 25.000,00 zł. przekazał na ręce Dyrektora Szkoły Starosta Kaliski – Krzysztof Nosal i Wicestarosta – Zbigniew Słodowy. Jest to forma stypendium Wyższej Szkoły Handlu i Usług w Poznaniu, z którego skorzystać może absolwent Zespołu Szkół nr 1 w Liskowie. Temu, który zdecyduje się na naukę w tej Szkole opłacone zostanie czesne za 3 lata studiów.

Wyższa Szkoła Handlu i Usług w Poznaniu to nowoczesna Uczelnia z tradycjami sięgającymi ćwierć wieku. Jest jedyną uczelnią niepubliczną założoną przez ponad 100 – letnią organizację samorządu gospodarczego. Uczelnia kształci młodzież na następujących kierunkach: rachunkowość i finanse, zarządzanie, logistyka, bezpieczeństwo narodowe, turystyka i rekreacja, administracja, pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna, dziennikarstwo, komunikacja społeczna.

Pani Magdalena Górska założyciel Wyższej Szkoły Handlu i Usług w Poznaniu przekazała władzom samorządowym Powiatu Kaliskiego – bon edukacyjny, za który Zespół Szkół nr 1 w Liskowie - dziękuje.

Zachęcamy uczniów Zespołu Szkół nr 1 w Liskowie do skorzystania z oferty Wyższej Szkoły Handlu i Usług w Poznaniu.

Zespół Szkół nr 1  w Liskowie we współpracy z Akademią Edukacji PERFEKT , bierze udział w kampanii „WSPÓŁCZESNE CHOROBY CYWILIZACYJNE „ – Świadomość  wpływu i skutków na zdrowie w XXI wieku.

W związku z kampania realizujemy program w zakresie :

1. Aktywność fizyczna kontra choroby cywilizacyjne.
  2. Zdrowe odżywianie – wśród założeń programu celem nadrzędnym podejmowanych działań jest zwiększenie świadomości uczestników programu, dotyczącej wpływu żywienia i aktywności fizycznej na zdrowie .
  3. Współczesne choroby cywilizacyjne :

- wirusy i bakterie

-dermatologia , alergia

- nerwica , depresja

- otyłość , cukrzyca

- podstawy higieny osobistej

- nauczanie zdalne wpływ na nasze życie

Opiekun kampanii  : Jolanta Zborowska