Kształtowanie postaw proekologicznych z ZUOK Orli Staw

Kształtowanie postaw proekologicznych z ZUOK Orli Staw
  • 27 paź 2023

W trosce o środowisko, we wrześniu, młodzież wzięła udział w akcji „Sprzątania Świata”, która poprzedziła  IX Powiatowy Konkurs Piosenki Ekologicznej “Bliżej Natury”. W dniu 26.10.2023 r.  grupa uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich, naszej szkoły, zwiedziła Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych “Orli staw”. Młodzież wysłuchała prelekcji pana Piotra Szyszkiewicza – specjalisty do spraw edukacji i informacji dotyczącej działalności zakładu – segregacji odpadów, recyklingu, kompostowania, ograniczenia wytwarzania odpadów i ilości oraz ochrony powietrza.

Podczas zwiedzania zakładu uczniowie zobaczyli wysokiej klasy nowoczesne sortownie i pierwszą w Polsce najnowszej generacji kompostownię oraz biogazownię. Dowiedzieli się o przetwarzaniu odpadów bio i wykorzystaniu ich w rolnictwie. Uświadomili sobie, jak ważna i ciężka jest tego rodzaju praca.

Piękno natury uwrażliwia, dodaje sił i bywa natchnieniem, wpływa na nasz stosunek do świata, fascynuje i urzeka. Dlatego po edukacji odbył się spacer po lesie, podczas którego uczestnicy wycieczki mogli podziwiać krajobraz złotej Polskiej jesieni. Po zwiedzaniu zakładu i zdobyciu wiedzy młodzież będzie miała okazję podzielić się nią ze swoimi koleżankami i kolegami w szkole i najbliższymi w rodzinie, a „zielone” nawyki wprowadzi w codzienne życie, bo przecież … WARTO BYĆ EKO!

Zdjęcia dodatkowe

Copyright 2023 Zespół Szkół nr 1 w Liskowie

Skip to content