godloo.jpg
projekt1a.jpg

     Dnia 10 marca 2023r. nasi uczniowie wzięli udział w XII Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników. Organizatorami zawodów są V8 Team, Międzynarodowe Targi Poznańskie oraz Fundacja Akademia Młodego Mechanika, zrzeszająca ekspertów, przedstawicieli organizacji branżowych i firm współpracujących na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz promujących rozwój edukacji technicznej.

     Szczególnie cenne, świadczące o randze Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników są patronaty honorowe: Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Wiceprezesa Rady Ministrów Henryka Kowalczyka, Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka, Minister Klimatu i Środowiska Anny Moskwy, Ministerstwa Rozwoju i Technologii, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego z Prezesem Jakubem Farysiem, Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego, Związku Dealerów Samochodów, Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych oraz szeregu instytucji rządowych i branżowych. Patronem medialno-edukacyjnym jest Vulcan.

     Półfinał zawodów odbyły się zdalnie z Zespołu Szkół nr 1 w Liskowie. Nasi uczniowie wystartowali w dwóch kategoriach Młody Mechanik oraz Mechanik Maszyn Rolniczych.

     Obecnie czekamy na oficjalne wyniki, które poda organizator i będziemy szykować się na finał pod koniec marca br. podczas  Poznań Motor Show, który odbędzie się na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Życzymy powodzenia przyszłym finalistom.