Szkolny konkurs z okazji Światowego Dnia Liczby Pi

Szkolny konkurs z okazji Światowego Dnia Liczby Pi
  • 15 mar 2024

W dzisiejszym społeczeństwie, matematyka pełni kluczową rolę w różnorodnych dziedzinach, począwszy od nauki i technologii, aż po finanse i inżynierię. Stanowi ona fundamentalny element postępu społecznego, wspierając analizę danych w medycynie, rozwój algorytmów w informatyce oraz prognozowanie trendów w ekonomii.

Światowy Dzień Liczby Pi stanowi doskonałą okazję do upamiętnienia znaczenia matematyki, jednocześnie zachęcając jednostki do pogłębiania i zrozumienia złożoności tego obszaru nauki. Konkursy matematyczne organizowane podczas tego dnia nie tylko podkreślają umiejętności uczestników, lecz również promują rozwój logicznego myślenia, kreatywności oraz zdolności do skutecznego rozwiązywania problemów.

W dniach poprzedzających Dzień Liczby Pi, chętni uczniowie Zespole Szkół nr 1 w Liskowie aktywnie uczestniczyli w testach matematycznych, w których zadania sprawdzały ich umiejętności      z zakresu geometrii oraz obliczeń matematycznych związanych z okręgami i figurami geometrycznymi.

Z radością ogłaszamy zwycięzców tego wydarzenia zorganizowanego z okazji Światowego Dnia Liczby .

  • Maciej Nowiński, uczeń klasy II A, zajął pierwsze miejsce.
  • Maja Dynkowska, uczennica klasy II A, zajęła drugie miejsce.
  • Mateusz Nowakowski, uczeń klasy I B, zajął trzecie miejsce.
  • Natalia Bartczak, uczennica klasy II A, zajęła czwarte miejsce.
  • Igor Zimoch, uczeń klasy II A, zajął piąte miejsce.
  • Nikola Czaja, uczennica klasy I B, uplasowała się na szóstym miejscu.

Składamy serdeczne gratulacje zwycięzcom konkursu.

Zdjęcia dodatkowe

Copyright 2023 Zespół Szkół nr 1 w Liskowie

Skip to content