„Tydzień dla zdrowia” w  Zespole Szkół nr 1 w Liskowie

„Tydzień dla zdrowia” w  Zespole Szkół nr 1 w Liskowie
  • 12 kwi 2024
Działania w ramach szkolnej akcji pod hasłem „Tydzień dla zdrowia” to element obchodów Światowego Dnia Zdrowia, który w 2024 roku przebiegał pod hasłem „Moje zdrowie, moje prawo”.
Podjęte przez uczniów aktywności, zaakcentowały, że każdy człowiek ma prawo do dostępu do wysokiej jakości usług zdrowotnych, edukacji i informacji, a także bezpiecznej wody pitnej, czystego powietrza, dobrego odżywiania.
Od poniedziałku do piątku w Zespole Szkół nr 1 podejmowano szereg działalności. Zwiększano świadomość w zakresie wpływu żywienia na zdrowie. Promocja zdrowego odżywiania przybrała w piątek formę baru sałatkowego. Długa przerwa, poświęcona konsumpcji przygotowanych kolorowych sałatek, przekonała wszystkich, że właściwa dieta korzystnie wpływa na nasze ciało i umysł.
Z kolei 11 kwietnia przyniósł rozstrzygnięcie konkursu na plakat promujący zdrowy styl życia.

1️⃣ miejsce Maja Dynkowska i Natalia Bartczak klasa – II a
2️⃣ miejsce Gabriela Stępniak, Oliwia Jasińska i Kinga Raszewska klasa III a
3️⃣ miejsce Maja Owczarek, Nikola Osicka, Natalia Szewczyk i Oskar Chrześciewski – klasa I a
Środa natomiast przebiegała pod hasłem stretchingu. Podano prosty i skuteczny przepis na poprawę i utrzymanie sprawności ruchowej przez całe życie. Ćwiczenia rozciągające zmniejszają napięcie mięśniowe i redukują stres przygotowała grupa z klasy II a oraz I b.
Wtorek był dniem eksperymentowania na świeżych warzywach i owocach w celu przyrządzenia i promowania zbilansowanego koktajlu.

Akcję wsparli:
Żaneta Bączkiewicz
Gospodarstwo Sadownicze Honorata i Roman Janiak

Tydzień zdrowia zakończony – prawidłowe nawyki żywieniowe pozostaną z nami na dłużej.

Koordynatorzy p. Kinga Poniatowska i p. Monika Mularczyk dziękują za zaangażowanie i aktywny udział we wszystkich częściach Tygodnia dla zdrowia

Copyright 2023 Zespół Szkół nr 1 w Liskowie

Skip to content