Zastosowanie druku 3D w branży motoryzacyjnej

W roku szkolny 2022/2023 Zespół Szkół nr 1 w Liskowie rozpoczął realizację projektu branżowego pn.: „Zastosowanie druku 3D w branży motoryzacyjnej”.

W dniu 14 marca 2023 r. odbyły się pierwsze projektowe zajęcia z zastosowania druku 3D w branży motoryzacyjnej. Branża motoryzacyjna wykorzystuje druk 3D praktycznie na każdym etapie dostarczania nowego modelu: od prototypu po produkcję części zamiennych. Z addytywnego wytwarzania korzystają zarówno koncerny motoryzacyjne, jak i lokalne warsztaty, firmy tuningowe i serwisy.
Druk 3D daje możliwość wykonania niestandardowych narzędzi, przyrządów i uchwytów, które ułatwiają pracę mechaników oraz sprawiają, że jest ona bezpieczniejsza i wydajniejsza. Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Liskowie już wiedzą, że to wszystko może im dać wdrożenie technologii druku 3D.
W projekcie TuningOn wykorzystano drukarkę 3D do wykonania prototypu podkładów dystansowych przedniego zawieszenia.
Nabyte przez uczniów technikum pojazdów samochodowych Zespołu Szkół nr 1 w Liskowie podczas realizacji projektu umiejętności zwiększą ich atrakcyjność na rynku pracy.
Koordynator projektu: p. Grzegorz Okupny

Zdjęcia dodatkowe

Copyright 2023 Zespół Szkół nr 1 w Liskowie

Skip to content