Zespół szkół nr 1 w Liskowie – elektroherbicydy, czyli pakiet najnowocześniejszych technologii w precyzyjnym rolnictwie.

Zespół szkół nr 1 w Liskowie – elektroherbicydy, czyli pakiet najnowocześniejszych technologii w precyzyjnym rolnictwie.
  • 03 sie 2023
W dniu 2 czerwca 2023 r. uczniowie technikum mechanizacji rolnictwa i agrotroniki uczestniczyli w pokazie pracy nowoczesnej maszyny do niszczenia chwastów za pomocą prądu elektrycznego. Sprzęt marki XPOWER XPS dostarczyła firma Agro-Rami Raniś i Wspólnicy Sp. z o.o. z Kościelnej Wsi. Elektroherbicydy – odpowiedź na potrzebę zrównoważonego rozwoju rolnictwa wykorzystującego koncepcję integrowanej ochrony roślin, której podstawową zasadą jest przyznanie pierwszeństwa innym niż chemiczne metodom ochrony.
Organizatorem prezentacji w sadzie owocowym był Pan Miłosz Kieroński przedstawiciel firmy Agro-Rami.

Zdjęcia dodatkowe

Copyright 2023 Zespół Szkół nr 1 w Liskowie

Skip to content