Zespół Szkół nr 1 w Liskowie – Europejskie Dni Dziedzictwa

Zespół Szkół nr 1 w Liskowie – Europejskie Dni Dziedzictwa
  • 20 wrz 2023
W ramach Europejskich Dni Dziedzictwa, uczniowie klasy II technikum żywienia i usług gastronomicznych wzięli udział w zajęciach o tematyce: „Wielkopolskie szneki z glancem. Żywe dziedzictwo – tradycje od pokoleń.”
Wypiek drożdżówek, tzw. szneków z glancem był doskonałą okazją do zainteresowania młodzieży lokalnym dziedzictwem kulinarnym, wymiany doświadczeń, a także do promocji oraz podtrzymywania przekazywanych z pokolenia na pokolenie tradycji żywieniowych.
Kulinarna pasja uczniów Zespołu Szkół nr 1 w Liskowie dowodzi, że dziedzictwo kulturowe nie tylko trwa, ale także inspiruje do odkrywania swoich korzeni.

Zdjęcia dodatkowe

Copyright 2023 Zespół Szkół nr 1 w Liskowie

Skip to content