Zespół Szkół nr 1 w Liskowie – Narodowe Czytanie 2023 r.

Zespół Szkół nr 1 w Liskowie – Narodowe Czytanie 2023 r.
  • 11 wrz 2023
Lekturą „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Liskowie rozpoczęli poniedziałkowe przedpołudnie, włączając się tym samym do 12. edycji Narodowego Czytania.
To pierwsze działanie w ramach programu – „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” Priorytet 3. Kierunek interwencji 3.2. Podstawowym celem przedsięwzięcia była popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na bogactwo polskiej literatury, potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej narodowej tożsamości. Zatopieni w nadniemeńską przyrodę uczestnicy czytelniczej akcji na nowo odkryli prawdziwą wartość powieści – pracę ukierunkowaną na wspólne i wzajemne dobro.
O scenerię zadbała klasa I technikum reklamy. Warto nadmienić, że po głośnym wspólnym czytaniu nikt nie dostał migreny ani globusa i nie trzeba było biec po krople z bobrowej esencji.
Czytali: Natalia Szewczyk, Julia Bruś, Maja Owczarek, Jakub Chrebela, Iga Bogacz, Maja Dynkowska, Paulina Wojtczak, Maciej Nowiński, Anastasia Vyporkhoniuk, Gabriela Stępniak, Oliwia Jasińska, Karolina Morkowska, Wiktoria Charkiewicz, Monika Mularczyk i Angelika Dryjańska
Foto: Anastasia Vyporkhoniuk
Koordynatorzy: p. Monika Mularczyk – biblioteka, p. Arleta Pawlak-Jakubowska – reklama

Zdjęcia dodatkowe

Copyright 2023 Zespół Szkół nr 1 w Liskowie

Skip to content